ltenderu

GRAŽI, GRAŽI TĖVYNĖ MANO...

2020 metų kovo 9 dieną pažymėjome mūsų valstybės ypatingą sukaktį- 30-uosius laisvės metus. Kiek daug nuostabių pergalės akimirkų išgyvenome, kiek grožio sukūrėme dalindamiesi savo gerumu. Vertinkime savo laisvę, ji-didžiausia mums duota vertybė. Gražios ir reikšmingos Lietuvos Nepriklausomybes atkūrimo dienos!

PUOŠIA, ŠILDO IR PASAKOJA

2020 metų sausio-vasario mėnesiais  vyko respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų piešinių paroda, skirta tautodailės metams paminėti, kurią inicijavo lopšelio-darželio ,,Rūta'' mokytojų darbo grupė. Respublikos mastu sulaukėme labai didelio susidomėjimo šia paroda. Iš viso  dalyvavo 170 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, gauta apie 2500 darbelių, kurie buvo atsiųsti iš įvairių Lietuvos miestų.  O kokie originalūs, kūrybiški respublikos mokytojai, paskatinę ugdytinius dalyvauti šioje parodoje. Kiekvienas atsiųstas darbelis  trykšta spalvingumu, įvairių technikų panaudojimu, yra iš­skir­ti­nis.

Mokytojos Rasos organizuota paroda "Puošia, šildo ir pasakoja" - Klaipėdos dienraštyje! 

Džiaugiamės, kad visos Lietuvos mokytojai   padėjo sukurti tokį grožį!

  KALĖDINĖS EGLUTĖS ĮŽIEBIMAS

2019 metų gruodžio 13 dieną darželyje įvyko eglutės įžiebimo šventė. Dar kartą įsitikinome, kad be žodžio „prašau“ nieko taip lengvai negausi...  

ČIA GYVENA STEBUKLINGOS KALĖDOS

 Dėkojame Jums, darželio bendruomene, kad dalyvavote tokioje nuostabioje parodoje ir pavertėte mūsų įstaigą stebuklingu baltų namelių miestu! Linkime Jums jaukių artėjančių švenčių!  

KALĖDINĖS DIRBTUVĖS

2019 metų lapkričio 27 dieną  belaukiant gražiausių metų švenčių kūrybinė grupė „Fantazija“ pakvietė įstaigos darbuotojus ir tėvelius į edukacinį užsiėmimą „Kalėdinės dirbtuvės“. Jo metu buvo daromi Advento vainikai, Kalėdinės puokštės. Renginio metu koncertavo darželio vaikų choras, vadovaujamas muzikos mokytojos J. Pareigienės. Skambėjo Advento giesmės, Kalėdinės dainos ir žaidimai. Ačiū tiems, kurie dalyvavo šioje jaukioje popietėje!   

PADĖK BEGLOBIUI KETURKOJUI GYVENTI GERIAU

Kokie mes visi laimingi, kad paaukojote benamiams gyvūnams tiek daug maisto ir skanumynų! Tariame AČIŪ Jums visiems! 

RIDU, RIDU OPA-PA,MANO NUOTAIKA GERA!

 Praūžė nuotaikinga šventė „Ridu, ridu opa-pa, mano nuotaika gera“. Į šventę susirinko daug svečių - trys kaliausės, klounas Bomas su šuneliu ir galybė vaikų. Dainavome, šokome, žaidėme, o vakare visi susitikome lauke pasidžiaugti mūsų pačių pagamintais šviečiančiais moliūgais! Diena buvo nuostabi! Ačiū tėveliams, padėjusiems surengti įspūdingą reginį! 

 

TRIS SPALVAS ŽINAU

2019 metų spalio 17 dieną mūsų darželyje vyko saugaus eismo renginys „Tris spalvas žinau“, kuriame dalyvavo 4 komandos iš lopšelio-darželio „Dobiliukas“, lopšelio-darželio „Žilvitis“ ir lopšelio-darželio „Rūta“ 

RYTINIS PIKNIKAS VIRĖ, VIRĖ KOŠĘ'' 

2019 metų birželio 6 dieną džiaugėmės geru oru. Mūsų darželio vaikai pusryčiavo lauke. Tai buvo smagi ir sveika atrakcija vaikams, nes valgyti lauke, pasak jų- labai skanu, sveika ir košė gardesnė.

AŠ IR TU SPORTUOJAME KARTU

2019 metų gegužės 30 d.  vaikai dalyvavo pažintinėje-sportinėje pramogoje Giruliuose prie jūros.  Žaidė žaidimus, estafetes, paminėjo popierinių lėktuvėlių dieną, kuriuos organizavo mokytojos.

AŠ, TĖTIS IR MAMA - ESAME SPORTIŠKA ŠEIMA

2019 metų gegužės 15 dieną paminėta tarptautinė šeimos diena. Darželio kiemelyje skambant muzikai rinkosi vaikai su tėveliais nešini burbulais, balionais, kreidelėmis.  Buvo sukurtos veiklos zonos: ,,Veidrodėli, veidrodėli, pasakyk,..", ,,Turiu laivelį mažą", ,,Visi kartu Zumbos ritmu'', ,,Oi kalu, kalu per dieną'', ,,Ach, jei turėčiau sparnus....". Čia aidėjo smagus vaikų juokas, akyse spindėjo džiaugsmas, nes linksmai šėlo su Gandru ,Varle ir tėveliais.

VAIDINIMŲ KRAITELĖ 2019

2019 m. balandžio 18 d. Kakė Makė ir Netvarkos Nykštukas pakvietė mažuosius vaikučius į tradicinę vaidinimų kraitelę. Buvo linksma ir smagu būti mums visiems kartu! 

GIEST LAKŠTINGALĖLIS 2019

 2019  metų balandžio 16 dieną Klaipėdos lopšelyje-darželyje ,,Vyturėlis'' vyko vaikų ir jaunimo festivalis-konkursas ,,Giest lakštingalėlis 2019'' . Jame dalyvavo mūsų ugdytinė Simona Jurkutė, kurią parengė meninio ugdymo mokytoja Julija Pareigienė.

 

 ŽEMĖS GIMTADIENIS. ŽEMĖ MŪSŲ NAMAI

2019 m. kovo 28 d. dalyvavome lopšelyje-darželyje ,,Žiogelis'' edukaciniame respublikiniame renginyje skirtame pasaulinei Žemės dienai paminėti.  

 

ŽALIUOK, RŪTELĖ, MAŽOJ ŠIRDELĖJ

Kūrybinė darbo grupė inicijavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodą.  Parodoje dalyvavo šešios  Lietuvos ikimokyklinės įstaigos pavadintos ,,Rūtos '' vardu. Nuoširdžiai dėkojame mūsų kolegėms už dalyvavima parodoje.

 

ŽIEMA ŽIEMA BĖK IŠ KIEMO

2019 metų kovo 5 d. vyko užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, atsisveikinimas su More.
Lopšelio-darželio bendruomenė labai nuotaikingai atšventė Užgavėnes. Visi dainavo, šoko, stebėjo Lašinio ir Kanapinio kovą ir garsiai šaukdami vijo žiemą.

 

ATSISVEIKINIMAS SU EGLUTE 

2019 m. sausio 7 d. įstaigoje vyko šventinis rytmetis ,, Atsisveikinimas su eglute". Puikiai nusiteikę grupių vaikai drauge su auklėtojomis atskubėjo į muzikos salę, kur jų vis dar laukė pasipuošusi eglė. Netikėtai į salę atskubėjo Kaminkrėtys, Katinas ir Peliukas, kurie atkeliavo iš Klaipėdos senamiesčio. Visi drauge prisiminė praėjusias šventes, pasidalino įspūdžiais. Atsisveikinant ir palydint gražuolę eglę į Laplandiją mažieji smagiai šoko ir dainavo.. 


EGLUTĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ

2018 m. gruodžio 11 dieną visų grupių vaikai susirinko į salę , kurioje juos pasitiko žaliaskarė eglė. Mokytojai padovanojo susirinkusiems vaikams nuotaikingą šventinį renginį ,,Pasimetusios snaigės",  po kurio visų laukė svarbiausia šios šventės akimirka - Kalėdų eglutės įžiebimas. "Trys, du, vienas" - skaičiavo visi vaikai ir Kalėdų eglė suspindėjo įvairiausiomis  švieselėmis.  

DOVANA MAŽIESIEMS

2018 m. gruodžio 5 d. sulaukėme svečių iš Klaipėdos Eduardo Balsio menu gimnazijos ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos. Esame dėkingi šių mokyklų mokytojams ir mokiniams už nuostabų šventinį koncertą mūsų mažiesiems ugdytiniams. 

TAVO ADVENTO KALENDORIUS 

Advento kalendorius dovanoja daugybę džiaugsmo ne tik mažiems jo kišenėlių tikrintojams, bet ir visai  šeimai! Įsivaizduokite 24 rytmečius, nuspalvintus skubaus mažų kojų šlepsėjimo, nekantraus reikiamo skaičiaus ieškojimo ir džiaugsmingų šūksnių, išlukštenus dienos dovanėlę. Kaip smagu kalendorių kurti – staigmenų ruošimas teikia daug gerų emocijų ir erdvės saviraiškai.

Mūsų darželio ugdytiniai, kartu su tėveliais ir auklėtojomis, pagamino nuostabius Adventinius kalendorius, kuriais papuošė darželio koridorius, stendus. Visi darbeliai originalūs, nepakartojami, pilni fantazijų. Jų gausa nustebino visus. Ačiū visiems!

Šv. Kalėdų laukimą nuskaidrino šventinė nuotaika, visi tikimės stebuklų ir staigmenų…

PAPUOŠKIME 100 KALĖDINIŲ EGLUČIŲ MIESTO ŠIRDYJE

2018 m. lapkričio 30 dieną Atgimimo aikštėje dalyvavome akcijoje. Kūrybingos ikimokyklinio ugdymo mokytojos ir jų padėjėjos pagamino žaisliukus iš natūralių priemonių, kuriomis ir papuošėme mūsų darželiui skirtą eglutę. Mūsų ugdytiniai  nedalyvavo eglutės puošime, nes pūtė šaltas vėjas, tačiau visą mėnesį jie galės lankytis Atgimimo aikštėje ir grožėtis papuoštomis eglutėmis.

Už eglučių puošybą gavome apdovanojimą- bilietus į Delfinariumą, į kuri vyko ,,Aguonėlių''grupės vaikučiai.

 

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS ,, ADVENTINIO VAINIKO GAMINIMAS''

2018 m. lapkričio  29 dieną ankstyvojo amžiaus grupių mokytojai pakvietė tėvelius su vaikučiais į kūrybines dirbtuves. Adventas – susikaupimo ir dvasinio pasirengimo sutikti šv. Kalėdas metas. Paprastai per adventą namai yra puošiami ir taip įprasminamas sakralinės šventės laukimas. Gražiausioji puošmena – Advento vainikas, kurį mokėmės pasigaminti.

  

UŽDEKIME ADVENTO ŽVAKELES

Kai lapkritis užleidžia vietą gruodžiui, šis laikas pasikeitimų atneša ne tik gamtai, bet ir sielai. Tai mistiškas laikas, Advento mėnuo, kurio ramybė ir susikaupimas veda į didžiausią krikščionių šventę - Kalėdas. Lapkričio 29 dieną mūsų įstaigoje vyko adventinis rytmetis, kurį organizavo kūrybinės grupės ,,Fantazija'' pirmininkė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rasa Povilonienė. Apie adventą papasakojo Pranciškonų Klaipėdos šv. Brunono Kverfurtiečio parapijos vienuolis Tomas. 
Rytmečiui pasibaigus neskubėjome išsiskirstyti - pasidalinome įspūdžiais, džiaugsmu, linkėjimais ir sveikinimais artėjančios gražiausios metų šventės proga.
 
JUDRIAUSIAS DARŽELIS
Nuo 2018 m. spalio 12 d. iki 2018 m. gruodžio 1 d. dalyvavome  Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų sporto ir sveikatingumo konkurse, skirtame paminėti ,,Klaipėda-Europos sporto miestas 2018'' ir Lietuvos valstybės šimtmečiui , kurį organizavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras. Konkurso tikslas – skatinti Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų fizinį aktyvumą, puoselėti šeimos teisingas fizinio aktyvumo nuostatas, ugdyti pilietiškumą.

RUDENS PUOKŠTĖ MOKYTOJAI

Rudenį gamtoje vyraujančios natūralios gelstančių lapų paletės, paskutiniai vasaros žiedai šią savaitę žaismingai papuošė įstaigos fojė. Gražiausių rudens gėlių puokštes visiems mokytojams skyrė vaikai ir jų tėveliai. Pačių sukomponuota puokštė – paprasta, bet itin miela dovana Mokytojui.

Su Tarptautine Mokytojų diena.

 

SU RUGSĖJO PIRMĄJA, SU VAIKYSTĖS ŠVENTE!

Šventės metu buvo pasveikinti mažieji mūsų draugai – vaikai, tėveliai ir visa bendruomene Su Mokslo ir žinių diena. Rugsėjis sugrąžina mus visus iš vasaros. Jis pradeda rudenį – dar žydintį, bet jau susimąsčiusį, stebuklingais saulėtų rytų voratinkliais pasidabinusį. Rugsėjis žengia naują žingsnį, dovanoja mums gražią ir prasmingą šventę, metai iš metų pasikartojančią ir kaskart vis kitokią…

ŠVENTĖ VAIKAMS

Džiugu, kad nerūpestinga vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Ši diena – tai priminimasvisuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikus.

Darželio kiemelyje skambant muzikai rinkosi vaikai nešini burbulais, balionais, kreidelėmis. Čia aidėjo smagus vaikų juokas, akyse spindėjo džiaugsmas, nes linksmai šėlo su Bitute ir Boružėle. Ugdytiniai paleido į dangų balionus su savo užrašytomis svajonėmis ir skanavo šventinius ledus.

 

LAIMINGAS VANDUO-LIETUVOS  GYVASTIS

  Šiemet ,,Varpelių'' grupės vaikučiai ir auklėtoja Laima Urbonienė įsitraukė į projektą „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“. Tai projektas apie Lietuvos vandenis bei jų priežiūrą, kuris ugdo pilietiškumą, savanorystę bei meilę gamtai. Tai jau antri metai, kaip vykdoma akcija artimiausio tvenkinio pakrantės valymas. Vaikai rinko informaciją, atliko  tyrimus, fotografavo, svarstė, kaip galėtų pristatyti savo darbą įstaigoje.  Tyrė  vandens švarą per mikroskopą,  padarė analizę, kad vanduo nešvarus.O kūrybingą meilės išraišką vandeniui parodė suvaidindami nuotaikingą pasakėlę pagal  Ritą Bagdonaitę ,,Vandens lašiuko kelionė''.

 Mūsų prižiūrimas parkas yra prie Reikjaviko ir Smiltelės gatvių. Šis tvenkinis yra bevardis. Vaikai nori perduoti žinią, kad tvenkiniui būtų suteiktas pavadinimas.  Nuoroda į žemėlapį www.openmids.lt ,,Lietuva-gerovės šalis''.

ŠIMTMEČIO ŽAIDIMAI

2018 metų balandžio 26 dieną ,,Varpelių ''grupės auklėtiniai su auklėtoja Laima Urboniene ir auklėtojos padėjėja Tatjana Peganova dalyvavo lopšelyje-darželyje ,,Aitvarėlis'' judriųjų  žaidimų sportinėje pramogoje, skirtoje Lietuvos 100-mečiui paminėti.

PRISIJUNK IR TU!

2018 metų balandžio 19 dieną vyko pavasarinė talka. Pirmas žingsnelis švarios aplinkos link – šiukšlės pakėlimas. Dažniausiai tas žingsnis prasideda darželyje. Talkos tikslas – formuoti tinkamą vaikų požiūrį į aplinkos saugojimą, tvarkymą, atskleidžiant gamtos svarbą ir reikšmę žmogaus gyvenimui. Darbingai nusiteikę, puikiai pasiruošę,talkininkai pasiskirstė darbus: vieni rinko vėjo nulaužytas medžių šakeles, kiti pureno žemę aplink medelius, grėbstė lapus iš krūmynų, šlavė takus. Labai džiaugėmės mažaisiais talkininkais, kurie neatsiliko nuo vyresniųjų draugų.

METODINĖ DIENA

2018 metų balandžio 4 dieną mūsų įstaigoje vyko metodinė diena,,Idėjos turiningai vaikų veiklai lauke ir grupėse''. Gerąja darbo patirtimi dalijosi įstaigos ir Šakių lopšelio-darželio ,,Berželis'' pedagogai.

VELYKŲ BOBUTĘ, DUOK MAN MARGUTĮ

2018 metų balandžio 3 d. antradienio rytą visi persirengėme pavasarį ir Velykas simbolizuojančiais personažais ir susirinkome salėje:  atstriksėjo kiškiai, linksminosi gandras,vilkas, cypsėjo viščiukai, žibėjo saulutės spinduliukai. Visus pasveikino Velykų bobutė. Šventę vainikavo  smagios dainos, žaidimai.

JEI NEBŪTŲ MŪS KALBOS, TAI NEBŪTŲ LIETUVOS
 
2018 metų kovo 27 dieną I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų logopedų ir specialiųjų pedagogų edukacinis renginys, kuriame dalyvavo logopedė Indrė Šveikauskė  ir ,,Varpelių'' grupės  ugdytinės . 

BUNDA ŽEMĖ-GRĮŽTA PAUKŠČIAI

(Kovo 20 – oji Pasaulinė žemės diena)

Kovo 19-23 dienomis vykdyta teminė savaitė skirta aplinkosaugai. Žemės diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai , kas visiems svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Ši diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų. Su Žemės diena prasideda pavasaris.  

 ČYRU VYRU PAVASARIS

2018 metų kovo 20 dieną  pasigaminę paukštelių iš popieriaus, gamtinės medžiagos, plastiko, antrinių žaliavų, kvietėme kuo greičiau sugrįžti pavasarį, saugoti gamtą, būti jai draugiškiems. Dėkojame visiems dalyvavusiems šiame projekte.                                   

   

LIETUVA-TAI AŠ, LIETUVA-TAI MES

2018 metų kovo 13 dieną vyko edukacinis atviras miesto renginys mūsų įstaigoje, skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui   paminėti su socialiniais partneriais. Dalyvavo 8 ikimokyklinio ugdymo įstaigos: Kretingos lopšelis-darželis ,,Voveraitė'', Drevernos mokykla-darželis, Klaipėdos lopšeliai-darželiai ,,Volungėlė'', ,,Pumpurėlis'', ,,Aitvarėlis'', ,,Dobiliukas''. 

TARPTAUTINĖ MOTERŲ DIENA

2018 metų kovo 8 dieną įstaigos darbo tarybą pakvietė lopšelio-darželio moteris paminėti Tarptautinę Moters dieną. Buvo pakviesta mokyklos ,,Dangaus akmenys'' vadovė Laura Stankevičiutė. Praktikumų metu mokėmes gaminti apyrankes . Po mokymų turėjome pasigaminusios pirmąją apyrakę iš įvairių akmenėlių.

KAZIMIERINIŲ KERMOŠIUS

2018 metų kovo 2 dieną pirmieji paukščiai ant sparnų parnešė Kazimierines. Galėjome pasidžiaugti vieni kitų rankdarbiais, kulinarine išmone, pirkti ir parduoti. Ačiū visiems aktyviai dalyvavusiems mūsų Kaziuko mugėje.

 
SU DRAUGU-SPORTUOT SMAGU
2018 metų vasario 19-23 dienomis keturios ankstyvojo amžiaus grupės vykdė projektą, kurio metų siekė išmokti nesudėtingų jogos, kvėpavimo pratimų, būti fiziškai aktyviems, lankstiems, įveikti įvairias kliūtis ir kartu patirti džiugių emocijų.
LIETUVOS POLICIJAI- 100 METŲ
2018-metų vasario 15 dieną mūsų įstaigos ugdytiniai dalyvavo piešinių konkurse, kurį organizavo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
 
 
 
100 GĖLIŲ LIETUVAI
NEDIDELIS GIMTASIS MANO  KRAŠTAS, BET IŠMATUOTI  JĮ TIKTAI ŠIRDIM GALI! Tokiais žodžiais  vasario 15 dieną prasidėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui skirta akcija ,,Apkabinkime darželį savo mažomis rankelėmis''. Vaikų rankelėse plazdėjo trispalvės vėliavėlės, tėvelių pagamintos gėlytės.

 

LIETUVA-TAI AŠ, LIETUVA-TAI MES
2018 vasario 13 dieną  mūsų darželio vaikus aplankė Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariūnai. Jie vaikams papasakojo apie šiandienos Krašto apsaugos savanorių pajėgas. Vaikai susipažino su kareiviška ekipuote, išgyvenimo gamtoje reikmenimis ir ragavo kareiviškos košės. Kariūnai vaikams paliko ne tik gerų įspūdžių, bet ir simbolinių dovanėlių.
 
 
MEŠKA VERČIASI ANT KITO ŠONO
2018 metų sausio 25 dieną vyko tradicinė pasiaužiemio šventė. Pedagogės nutarė paskubinti šaltos, ilgos žiemos išėjimą ir priartinti pavasarį, surengdamos  pusiaužiemio šventę.  
LIETUVOS VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ TELEVIZIJOS  KONKURSAS ,,DAINŲ DAINELĖ'' 
2018 metų sausio 9 dieną mūsų lopšelio-darželio ,,Rūta'' solistė Simona Jurkutė dalyvavo II-ame Klaipėdos miesto etape ir pateko į zoninį turą, kuris vyko sausio 18 dieną Stasio Šimkaus konservatorijoje. Solistę parengė meninio ugdymo mokytoja Julija Pareigienė.
Žiūrėti:
 
IŠVYKA Į KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRĄ
2018 metų sausio 19 dieną  ,,Varpelių'', ,,Aguonėlių'' ir ,,Saulučių'' grupės žiūrėjo lėlių spektaklį ,, Stebuklingas pelenės laikas''. Pabendravo su aktoriais, apžiūrėjo lėles ir pagal galimybes teatro užkulisius, patyrė daug  teigiamų emocijų.
 
 
KOKS GRAŽUS TU MANO, MIELAS KRAŠTE
Lopšelio-darželio ,,Rūta'' pedagogės: Rasa Povilonienė, Toma Balsytė, Daiva Kunelytė-Urbonienė, Alma Alunderienė inicijavo Respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų piešinių parodą, skirtą Lietuvos 100-čiui paminėti. Dalyvavo 60 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kurios atsiuntė 227 piešinius. 
 
ŽIEMOS SPORTO  PRAMOGA ,,KVIEČIAME BŪRIN VISUS -SPORTUI ŠALTIS NEBAISUS''
2018 metų sausio 18 dieną sveikatinimo kūrybinė grupė ,,Sveikuoliukas'' organizavo  sveikatos dieną. Įdomūs žaidimai žiemą lauke su įvairiais veikėjais ne tik teikė vaikams daug džiaugsmo, bet ir labai naudingi sveikatai. Nors dabar vis sunkiau ir sunkiau sulaukti gerų sąlygų žiemos sportui, bet mums kol kas pasisekė.
ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA
2018 metų sausio 12 dieną  atsiliepdami į kvietimą dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje uždegėme žvakutes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.
LIK SVEIKA, EGLUTE
   2018 m. sausio 5 d. įstaigoje vyko tradicinė pramoga vaikams atsisveikinimas su eglute, kurioje žaidė, šoko, dainavo su seniais besmegeniais ir žvėreliais.
 
 
KALĖDINĖS VAIKŲ ŠVENTĖS 
2017 metų gruodžio 20, 21 dienomis vaikučius aplankė Kalėdų Senelis ir Nykštukė. Džiaugsmas, šėlsmas, siurprizai, linksmybės ir žinoma-dovanos džiugino mažus ir didelius.
 
DOVANA MAŽIESIEMS
2017 metų gruodžio 15 dieną Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos ir Klaipėdos Jeronimo  Kačinsko muzikos mokyklos pedagogai ir mokiniai surengė šventinį dailės ir muzikos koncertą mūsų mažiesiems.
  
EGLUTĖS ĮŽIEBIMAS
2017 metų gruodžio 14 dieną  vyko šventinis rytmetys „Kalėdų stebuklas“. Nykštukai, Girinukas ir Kalėdų dvasia padėjo mergaitei Rūtelei patikėti Kalėdų stebuklu ir kartu įžiebė gražiąją eglutę. Eglutės įžiebimą vainikavo „Bitučių“ grupės vaikų atliekamas „Kalėdų maršas“.
 
LAIMINGAS ESU, NES DRAUGĄ TURIU
2017 metų lapkričio mėnesio paskutinę savaitę visos darželio grupės vykdė projektą apie draugystę, bendravimą, kylančius ginčus ir jų sprendimo būdus. Projektą inicijavo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Loreta Mineikienė ir auklėtoja Daiva Kunelytė-Urbonienė.
 
KĄ GALI MAŽYLIO RANKELĖS
2017 metų  rugsėjo, spalio mėnesį vyko Respublikinė ikimokyklinio amžiaus vaikų (iki 3 metų) fotografijų paroda, kurią inicijavo mūsų įstaigos auklėtojos Vida Maldarienė ir Algima Puidokienė.
 
 
SKANIŲ PYRAGŲ DIENA
2017 metų lapkričio 4 dieną dalyvavome "Išsipildymo akcijoje". Dėkojame įstaigos kolektyvui už skanius ir spalvingus pyragus, už Jūsų gerumą Senąjame turguje. Surinkti pinigai bus paaukoti TV3 "Išsipildymo akcijai" sergantiems vaikams paremti.
IŠVYKA Į PRANO DOMŠAIČIO GALERIJĄ 
2017 metų  lapkričio  29 dieną ,,Varpelių'' grupės vaikučiai, auklėtoja ir auklėtojos padėjėja dalyvavo edukaciniame renginyje ,,Kaip žuvytė vandenyną perplaukė''.
GIRDIT?  ORU IR ŽEME SKRIEJA, ATLEKIA ŽINIA....
RUDUO ATĖJO.
2017 metų spalio, lapkričio mėnesį vyko pavakarojimai, kuriuose skambėjo liaudies dainos, šokome ir žaidėme, mokėmės pajusti ritmingą gamtos pulsavimą, laiko tėkmę, pažinti tautos tradicijas.

KOMANDINIS KLAIPĖDOS LOPŠELIŲ- DARŽELIŲ BOULINGO TURNYRAS

2017 metų spalio 19 dieną Klaipėdos ,,Apollo‘‘ boulinge  vyko intensyvus, teigiamomis emocijomis išsiskyręs Klaipėdos lopšelių-darželių bendruomenės komandinis boulingo turnyras. Iš viso prie boulingo takelio varžėsi 17 komandų. Klaipėdos lopšelį-darželį ,,Rūta‘‘ atstovavusios dvi komandos, iš kurių viena - ,,Super komanda‘‘ pateko į finalą.

,,Vienas, du, trys ,,Rūtos‘‘ komanda pavarys‘‘

 
VAIKŲ KULTŪROS DIENOS 2017 ,,Į KULTŪROS ERDVES PER PAŽINIMĄ"
2017 metų spalio 16 d. septynių lopšelių-darželių  meninio ugdymo mokytojos organizavo edukaciįi renginį ,,Šimtaraštė juosta Klaipėda apjuosta'', kuris vyko Bendruomenės namuose.Renginyje davyvavo mūsų vaikučiai ir jų tėveliai. Šį projektą kuruoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Žvejų rūmai.
VITAMINŲ MAIŠTAS 
2017 metų spalio 2-6 dienomis ,, KUBUŠ GAMTOS-MYLĖTOJŲ KLUBAS'' organizavo projektinę savaitę. Joje dalyvavo įstaigos ugdytiniai, pedagogai, tėvai. Vaikai supažindinti su vaisiais ir daržovėmis , juose esančiais vitaminais ir maistinėmis medžiagomis. Linksmi ir nuotaikingi gamtos mytėtojai  kvietė vaikus pažaisti, įminti mįsles, būti greitiems ir sveikiems.
Dėkojame įstaigos bendruomenei už aktyvų dalyvavimą parodėlėje ,,DYVŲ DYVAI".
 
 
 
IŠVYKA Į KLAIPĖDOS UNIVERSITETO BOTANIKOS SODĄ
2017 metų rugsėjo 26 d. priešmokyklinių ir  vyresniųjų grupių  vaikai ir pedagogai  vyko į  Botanikos sodą. Išvykos tikslas buvo susipažinti su rudenį žydinčiais augalais ir pastebėti gamtos pokyčius.  Edukacijos vadovė išsamiai papasakojo, supažindino su įvairiomis augalų rūšimis, išskirtiniu kraštovaizdžiu, išradingomis kompozicijomis ir gausiomis kolekcijomis. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo žiedus, lapus, konkorėžius, pažino vaistinius ir prieskoninius augalus, sužinojo apie jų kaupimą bei išsaugijimą. Kelionės metu prisiminėme saugaus eismo taisykles. 
 
TAIKOS ŠOKIS ŽEMEI
2017 metų rugsėjo 21 d. vyko renginys  skirtas Tarptautinei taikos dienai. Taikos šokiu Žemei bei meditacija susijungėme su kitomis pasaulio šalimis per šį tarptautį renginį, sirtą taikai. Drauge išreiškėme visam pasauliui: ,,Tebūnie žemėje taika, dora, sąmoningumas''.
 
GRAŽI MŪSŲ ŠEIMYNĖLĖ  ŠIANDIEN SUSIRINKO

Rugsėjis sugrąžina mus visus iš vasaros. Jis pradeda rudenį – dar žydintį, bet jau susimąsčiusį, stebuklingais saulėtų rytų voratinkliais pasidabinusį. Rugsėjis žengia naują žingsnį, dovanoja mums gražią ir prasmingą šventę, metai iš metų pasikartojančią ir kaskart vis kitokią…

Ir šį saulėtą rugsėjo pirmosios rytą vaikučiai, nešini rudeninėmis gėlytėmis, rinkosi į mūsų darželio grupes. Susipažinę su auklėtojomis ir draugais, atkeliavo į darželio šventę kieme. Šventę vedė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Irena Budrikienė ir auklėtoja Monika Matijošaitytė. Su Rugsėjo 1-ąja – Mokslo ir žinių diena visus susirinkusius pasveikino direktorė Inga Petravičienė.  

 
 
TARP DRAUGŲ ANT SVEIKATOS BANGŲ

2017 metų birželio 1 dieną vyko nuotaikinga, linksma šventė, skirta vaikų gynimo dienai paminėti. Iš tolimųjų kraštų atvyksto Bitė Maja ir Kakė Makė. Pūtėme milžiniškus muilo burbulus, lipdėme rankų darbo spalvingą modeliną, patys mažiausi smagiai laiką leido sensoriniame kampelyje, tėveliai lenktyniavo sporto aikštėlėje.

LIK SVEIKAS DARŽELI
 
2017 metų gegužės 30 dieną vyko priešmokyklinio ugdymo grupių ,,Boružėlės'' ir ,,Saulutės'' atsisveikinimo su darželiu popietės.
 
 
GAMTOS MYTĖTOJŲ DIENA
 
2017 metų gegužės 24 dieną vaikai dalyvavo pažintinėje-sportinėje pramogoje. Susipažino su Pajūrio regioniniame parke augančiais augalais, o prie Baltijos jūros žaidė žaidimus, kurios organizavo auklėtojos (lapė, briedis, meška, kiškutis ir medžiotojas). Renginį apjungė vykdomo metinio projekto ,,Kubuš Bubuš'' elementai.
 EDUKACINIS KULTŪRINIS RENGINYS
 
2017 metų gegužės 17 dieną klausėmės Eduardo Balsio menų gimnazijos mokinių koncerto. Vaikai buvo supažindinti su įvairiais muzikos instrumentais, jais grojo mokiniai. Mokytoja Asta Brazienė pristatė mokyklą ir norinčius pakvietė mokytis. 
IŠVYKA Į KLAIPĖDOS BOTANIKOS SODĄ  
 
2017 metų gegužės 16 dieną ,,Varpelių'' grupės vaikučių pažintinė išvyka į Klaipėdos Universiteto botanikos sodą.
 
 IŠVYKA Į KLAIPĖDOS ZOOLOGIJOS SODĄ 
 
2017 metų gegužės 15 dieną ,,Pelėdžiukų'' grupės vaikai  buvo pakviesti  Arno mamytės aplankyti mini zoo sodą. Dėkojame už gražią  iniciatyvą.
 
 DOVANOKIME ŠYPSENĄ 
 
2017 metų gegužės 12 dieną priešmokyklinio ugdymo ,,Boružėlių'' grupės vaikai  dalyvavo socialinių partnerių organizuotame vaikų bėgime, skirtame ,,Vilties'' bėgimo palaikymui (solidarizuotis su ,,Vilties'' bėgimo dalyviais bei palaikyti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus).
VAIDINIMŲ KRAITELĖ
 
2017 metų gegužės 11 dieną ,,Pelėdžiukų'' grupės vaikai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinės raiškos festivalyje ,,Vaidinimų kraitelė''.
 
 
KERAMIKŲ PAVASARIS. KOSMOLOGINIAI ŽENKLAI
 
2017 metų gegužės 10 dieną Klaipėdos savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų filialo vaikų centre vyko keramikos darbų paroda-konkursas. Parodai vaikus parengė pedagogės: Rita Rimkuvienė, Valerija Jaškienė, Daiva Šiuperienė. Dalyvavusieji apdovanoti padėkos raštais. o II-ą vietą laimėjusi Valerija Jaškienė diplomu, o vaikai prizais.
Žiūrėkite „Ikimokyklinių įstaigų auklėtinių keramikos darbų paroda-konkursas "Keramikų pavasaris. Kosmologiniai ženklai“ svetainėje „YouTube“https://youtu.be/zs0RKjS9p0w
 
 
GIEST LAKŠTINGALĖLIS-2017
 
2017 metų gegužės 10 dieną Klaipėdos Universiteto Menų akademijoje vyko Klaipėdos krašto vaikų ir jaunimo festivalio-konkurso laureatų  koncertas. Jame dalyvavo mūsų ugdytinė Simona Jurkutė, kurią parengė meninio ugdymo mokytoja Julija Pareigienė.
 
KONCERTŲ PUOKŠTĖ MAŽIAUSIEMS
 
 2017 metų gegužės 9 dieną  mūsų mažiesiems ugdytiniams koncertavo mokiniai iš Eduardo Balsio menų gimnazijos ir Jaronimo Kačinsko muzikos mokyklos.
TAU, MAMYTE, GRAŽIAUSI ŽIEDAI
 
 2017 metais nuo gegužės 2 dienos iki gegužės 9 dienos vyko šventinės popietės skirtos mamytėms.
 
 
KIAULPIENIŲ SAULĖ
 
2017 metų gegužės 5 dieną ,,Žirniukų'' grupės vaikučiai dalyvavo kūrybiniame projekte, kurį organizavo Mažeikių rajono Sedos darželis.
 
IŠVYKA Į SPAUSTUVĘ
 
2017 metų gegužės 4 dieną ,,Pelėdžiukų'' grupės vaikučiai vyko į S. Jokužio spaustuvę leidyklą.
 
 
GIEST LAKŠTINGALĖLIS 2017
 
2017 metų balandžio 25 d. Juozo Karoso muzikos mokykloje vyko vaikų ir jaunimo festivalis-konkursas, kuriame dalyvavo mūsų ugdytinės, jas parengė meninio ugdymo mokytoja Julija Pareigienė.
 
DŽIUGINA MUS NE TIK KNYGA, BET IR ŠAUNI BIBLIOTEKA
 
2017 metų balandžio 19 dieną I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų logopedų ir specialiųjų pedagogų edukacinis renginys, kuriame dalyvavo logopedė Indrė Voleikaitė ir priešmokyklinio ugdymo ,,Saulučių'' grupės ugdytinis Rapolas Suchockis.
 
ATVELYKIO ŠVENTĖ 
2017 metų balandžio 18 dieną kiškučiai , velykų bobutė, gandras  pakvietė vaikučius į lauką  linksmai padainuoti, pašokti, pažaisti įvairių žaidimų, palenktyniauti ridenant margučius. 
VAIKŲ ŠAKTARPIO ŠVENTĖ
 
2017 metų balandžio 7 dieną   dalyvavome metodinėje dienoje Drevernos darželyje. Buvo malonu išgirsti dainų, pamatyti šokių, pažaisti žaidimų apie Mažosios Lietuvos etnokultūros tradicijas.
 
PABŪKIME ŽIOGELIO PIEVOJE
 
2017 metų kovo 23 d. aplankėme savo socialinius partnerius ir pasveikinome juos  50 metų jubiliejaus proga. Meninio ugdymo mokytoja Julija Pareigienė parengė ugdytinę Simoną Jurkutę, kuri atliko dvi daineles.
 
 
LAIŠKAS ŽEMEI
2017 metų kovo 20-24 dienomis vykdomo projekto,, Laiškas žemei'' įspūdžiai.
 
ŠOKIS ŽEMEI
 
Formuodami aplinkosauginės nuostatas ir gamtai palankų elgesį prisijungėme prie geros idėjos projekto ,,APKABINKIME ŽEMĘ GERAIS DARBAIS'' dalyvių, ir skyrėme šokį Žemės dienai. Šokyje dalyvavo 60  Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Rūta'' vaikų ir pedagogų. 
 
PAPUOŠKIME PRIJUOSTĘ TAUTINIAIS ORNAMENTAIS
 
2017 m. vasario mėnesį vykdyta respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų piešinių paroda.  Dalyvavo 75 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kurios atsiuntė 202 darbelius. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems, kurie atskleidė Lietuvos etnografinių regionų tautinio rūbo (prijuoste) savitumą.
 
PILIAKALNIS SENAS MUMS PRAEITĮ MENA
 
2017 metų kovo 8 dieną lopšelyje-darželyje ,,Rūta'' vyko edukacinis renginys skirtas Piliakalnių metams paminėti. Jame dalyvavo socialiniai partneriai iš Klaipėdos lopšelių-darželių :,,Žiogelis'', ,,Volungėlė'', ,,Dobiliukas'', ,,Pumpurėlis'', ,,Aitvarėlis'', Drevernos vaikų darželio ir Kretingos lopšelio-darželio ,,Voveraitė''.
 
KAZIUKO KERMOŠIUS 
 
2017 metų kovo 3 dieną galėjome pasidžiaugti vieni kitų rankdarbiais, o patikusius išmainyti į saldainius ar pinigėlius.

KOJINYTĖS-MAŽIAUSIAM KLAIPĖDIEČIUI

2017 m. vasario mėnesį vykdyta respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų, bendruomenių gerumo akcija, kurioje dalyvavo 39 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir atsiuntė 512 kojinaičių. Kovo 14 d. kojnaitės padovanotos Klaipėdos gimdymo namuose gimusiems kūdikiams ir Klaipėdos kūdikių namams.  Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems, nes gerumo ir šilumos niekada nebus perdaug.... 
Apie tai galima pažiūrėti 2017 m. kovo 14 dienos Balticum žiniose.https://www.facebook.com/balticumzinios/
 

UŽGAVĖNĖS

2017 m. vasario 27 dieną. Jau saulelė vis ilgau dangumi ritinėjasi. Ir žmonės, ir žvėreliai bunda iš žiemos stingulio. Užgavėnės. Šią dieną visur kvepia blynais ir šiupiniu, visi linksmi, krečia išdaigas. Ir žiemą  išvarėme iš kiemo.

 

 SUVAIDINK PASAKĄ

2017 m. vasario 21 dieną ,,Ąžuoliukų'' grupės vaikučiai ir pedagogai davyvavo edukacinėje programoje, kuri vyko Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje ,,Ruoniukas '' filiale. Vaikai vaidino pasaką, pasitelkiant įvairias teatro priemones, skaitė knygeles.

AR ŽINAI KOKIA GRAŽI MANO TĖVIŠKĖS ŠALIS

2017 metų vasario 15 d. vyko  Lietuvos Nepriklausomybės šventė. Ji ypatinga. Šią dieną mes sveikiname vieni kitus, kad esame lietuviai: čia gimėme, čia galime gyventi, lietuviškai šnekėti ir gražinti savo tėviškėlę. Tėvynė didžiuojasi vaikais, kurie ją puošia savo linksmumu, smalsumu, kurie myli mamą, tėtį, senelius.

PIEŠIMAS SMĖLIU

  2017 metų sausio 17 d. ,,Drugelių'' grupėje vyko edukacinis pažintinis renginys ,,Piešimas smėliu''. Tai lyg poilsis, tiek vaikams, tiek suaugusiems. Ant specialiai paruoštų piešinių eskizų, buvo dekoruojami vaizdai su įvairiaspalvio smėlio smiltelėmis, sąlytis su smėliu sužadino vaikams naujus pojūčius, vaizduotę, spalvų pažinimą, paskatino pasitikėjimą savo jėgomis: Čia nereikėjo būti menininkais, svarbiausia buvo pats procesas. Atlikti piešineliai dalyvavo parodoje, o paskui vaikučiai juos pasiliks prisiminimui.

PUSIAUŽIEMIS ATĖJO !

2017 metų sausio 25 d. įstaigoje buvo minimas pusiaužiemis- lokio ir barsuko diena. ,,Kiškis Piškis'' sukvietė visus visus...didelius ir mažus... darželio vaikus į salę ir papasakojo, kad tą dieną visi ūkininkai eina purtyti sodo obels, kad derlius būtų gausesnis, pabelsti į avylį ir pasveikinti peržiemojusį spiečių, prašydami vasarą sunešti kuo daugiau medaus. Kiškis Piškis priminė, kaip reikia rūpintis mažaisiais giesmininkais, žvėreliais, kol ateis pavasaris ir pakvietė į teatralizuotą vaidinimą - auklėtojų parengtą spektaklį ,,Kaip vilkas uodegą prišalo".

 

DOVANOJU TAU GABALĖLĮ SAVO ŠIRDIES ŠILUMOS

Norėdamos gražiai atsisveikinti su senaisiais, bendruomenės metais, Klaipėdos lipšelio-darželio ,,Rūta'' pedagogės nutarė surengti gerumo akciją. ,,Dovanoju tau gabalėlį savo širdies šilimos'' .Visi darželio pedagogai kartu su vaikučiais kelias savaites piešė, karpė, aplikavo, gamino kalėdinius atvirukus, kuriuos vėliau išnešiojo į šalia esančius namus, arčiausiai esantiems kaimynams, taip pasveikindami su Šv. Kalėdom. Visi atvirukai buvo pagaminti vaikų ir auklėtojų rankomis, į kiekvieną atviruką įdėta dalelė širdies ir šilumos. Savo gera idėja pasidalinome su projekto ,,APKABINKIME ŽEMĘ GERAIS DARBAIS'' davyviais https://www.facebook.com/ApkabinkimeZeme

 

 TRYS KARALIAI

2017 metų sausio 6 d. vaikus aplankė Trys Karaliai. Jie papasakojo savo ilgos kelionės istoriją ir įteikė dovanų: smilkalų, kad piktosios dvasios nepultų, aukso, kad metai būtų turtingi ir Miros, kad metai būtų geri ir vaikai sotūs. Trys Karaliai palinkėjo vaikams ir darbuotojams sėkmingų, darbingų metų.

 

KALĖDŲ ŠVENTĖ DARŽELYJE

2016 metų gruodžio 19-20 dienomis darželis klegėjo nuo vaikų juoko, šurmulio ir džiaugsmo. Į svečius atkeliavo Kalėdų senelis. Norisi tikėti, kad vaikučiai ne tik patyrė gerų emocijų, padovanojo vieni kitiems šypsenas, sulaukė dovanų, bet ir sukurtą kalėdinę dvasią parsinešė ir į namus.